Przeskocz do treści

O mnie

Ilona Gajak - Psychotrapeuta Gestalt Kraków

 Nazywam się Ilona Gajak i jestem psychoterapeutką Gestalt. Ukończyłam studia w Instytucie Gestalt w Krakowie. Moja droga nie zawsze była związana z psychoterapią. Po szkole średniej poszłam na studia ekonomiczne, a potem znalazłam pracę w korporacji, gdzie spędziłam ponad 10 lat. W pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że pomimo wielu plusów, jakie ta praca daje, ciągnie mnie do rozwoju osobistego, pomocy innym. Poszłam na studia Trener i Coach, a potem zaczęłam przygodę z psychoterapią, ciągle pracując w korporacji. Zaczęłam i zostałam. Ukończyłam szkołę i prowadzę terapię od 3-ech lat. I czuję, że jestem w miejscu, gdzie chcę być.

  Być może czytając powyższe, przychodzi Ci pytanie, czy żałuję tego, że to tyle trwało albo czy nie czuję, że zmarnowałam czas? Odpowiedź na oba pytania brzmi – „NIE”.  Patrząc z perspektywy czasu, nie mogłam wcześniej podjąć innej decyzji, gdyż na tamten moment jeszcze nie wiedziałam, że chcę czegoś innego. Poza tym, studia ekonomiczne i praca w korporacji wiele mnie nauczyły i pozwoliły na poznanie ludzi, których pewnie bym nie poznała, gdybym poszła inną ścieżką.

 Podzieliłam się z Tobą moją drogą, podróżą, abyś wiedział i wiedziała, że czasami potrzeba czasu i różnorodnych doświadczeń, aby dojść tam gdzie się chce. Ważne jest żeby iść, obserwować siebie i świat, wyciągać wnioski i na to reagować. Pomaga też odnalezienie radości i sensu w samej podróży.

 Jeśli potrzebujesz w swojej podróży wsparcia, zapoznaj się z moją ofertą.

Edukacja

Instytut Gestalt – Studia terapeutyczne

Instytut Gestalt – Szkolenie z rozwoju osobistego

Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera – 

Studia podyplomowe – Trener i Coach 

Akademia Ekonomiczna w Krakowie – Ekonomia

 

 

Praktyki i staże

Staż w Szpitalu Psychiatrycznym (2 razy)

Praktyka w świetlicy środowiskowej

 

Szkolenia dodatkowe

Laboratorium Choreoterapii

Arts Gestalt Therapy Praca z traumą i wstydem

O psychoterapii Gestalt wg Stevena Schoena

Arts Gestalt Therapy w pracy z dziećmi i młodzieżą

Fenomenologia sytuacji lub relacji w Terapii Gestalt

Analiza skryptu międzypokoleniowego

Zajęcia porządkujące wiedzę z zakresu podstaw psychologii